łowiska rybne gmina Skawina

Pokrewne
 
mój_pamiętnik_dzienny.

Temat: Jakby ktoś potrzebował jakiejś pomocy:)

Witam!
Mam pytanie odnośnie kierunku Rybactwo, mianowicie kierunek bardzo fajny myśle że studiowanie też całkiem całkiem tylko co potem??? Gdzie można pracować, czy trudno tą prace znaleźć i czy ciężko się do nij dostać wiecie coś o tym??? Musze powiedzieć że kierunek bardzo mnie interesuje tylko poraża mnie myśl pracy nie w zawodzie...

POZDRAWIAM


W Małopolsce jest tyle stawów, zaporowych jezior, ośrodków doświadczalnych, naukowych, rybactwo TOWAROWE, spółdzielni, rzek że na pewno coś znajdziecie. Może własna inicjatywa, może w Polskim Związku Wędkarskim, czy np w Zatorze w Zatorskim Towarzystwie Wędkarskim które rośnie na POTĘGĘ. Mają masę stawów, łowiska komercyjne.

MARR z RZD ZATOR i UM Zator zamyślają o spółce zoo DOLINA KARPIA, są wizje na przetwórstwo wreszcie ryb, ekoturystykę, rekreację, wędkarstwo reklamowane na całym świecie (sumy po 32 kg u nas są, o karpiach nie mówię, ludzi połykają z łodziami jak są głodne) zamiast tylko sprzedaży żywych, już są udane próby promowania szerzej Karpia po Zatorsku, królewskiego zatorskiego karpia wędzonego.

Wędzarnia karpi i innych rybek - już macie biznes.

Kraków odwiedza rocznie zdaje się 6 mln ludzi, Oświęcim MILION i marnujemy ten ruch... możemy więcej na gościach, turystach, studentach zarabiać. Śmigacie rowerami po Lasku Wolskiego, a za Skawiną są po prostu CUDOWNE TERENY na rower, na spacery, marsze w rakietach śnieżnych zimą, rajdy na nartach, koniu.

Moim zdaniem absolwenci rybactwa mogą myśleć po pierwsze o własnej firmie, po drugie o fuchach w organizacjach, samorządach, doradztwie w tym powiatowych ODR, (MODR itd) prywatnym (powstało wiele stawów prywatnych, ludzie chcą łączyć jakoś hodowlę, z przyrodą, rekreacją - potrzebni specjaliści od zamiany stawów, glinianek, żwirowisk w kąpieliska hehehe, zbiorniki retencyjne-przeciwpowodziwe - taki pomysł chodzi mi po głowie w Przeciszowie, gdzie co parę lat centrum zalewa rzeka Bachórz) Wiem że tu nie pojezierza, nie Mazury, ale w jakimś sensie Małopolska tworzy tymi średniowiecznymi już stawami POJEZIERZA.

Mogę to udowodnić pokazując Wam fotki lotnicze-balonowe z lotów nad Doliną Karpia. Każdy może polatać jako pasażer motolotnią, lotnisko prywatne jest w Gierałtowiczkach, gmina WIEPRZ, powiat wadowicki.

Chyba coraz mniej trzeba naukowców, ale też są ciągle nowe wyzwania, ryby chorują. Ciągle jakieś nowe paskudztwa. Po drugie ludzie chcą żeby w wodzie pływały filety bez ości, najlepiej poluszki rybne
Źródło: arkrakow.fora.pl/a/a,67.html

 
Copyright 2006 MySite. Designed by Web Page Templates