Lotos Kolej poprawki

Pokrewne
 
mój_pamiętnik_dzienny.

Temat: Coraz więcej chrzczonego paliwa na stacjach
Paliwo niezgodne z normami wykryto już 35 razy w tym roku. Oznacza to dwukrotny wzrost w porównaniu w badaniem sprzed wakacji. Najczęściej do łamania przepisów dochodzi na małych, prywatnych stacjach.

Według danych Urzędy Ochrony Konkurencji i Konsumentów opracowanych na podstawie badań Inspekcji Handlowej za okres 5 stycznia - 15 lipca na 878 skontrolowanych stacji benzynowych nieprawidłowości wykryto aż w 35 przypadkach, co daje prawie 4 procent. Do czerwca sprzedaż paliwa niespełniającego norm zanotowano na 2,45 proc. przebadanych stacji, w pierwszej połowie lipca takich stacji było już 2,87 proc.

Tylko w jednym przypadku norm nie spełniały zarówno benzyna i olej napędowy. W pozostałych przypadkach zastrzeżenia dotyczyły tylko jednego z paliw.

Większa liczba stacji oferujących paliwo złej jakości może niepokoić, trzeba jednak wziąć poprawkę na sposób prowadzenia badań i kontroli. Jak powiedział Marek Cieszkowski, naczelnik wydziału kontroli jakości paliw, Głównego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w rozmowie z „Gazetą Prawną” : „Duży przyrost liczby wykrytych nieprawidłowości w ostatnim czasie wynika po części z metodyki badań i możliwości odwoływania się badanych, co wydłuża termin ogłoszenia wyników testu.” Jego zdaniem do końca roku liczba wykrytych stacji sprzedających paliwo niespełniające norm nie przekroczy 5 proc.

Z przytoczonej przez "GP" analizy wyników badań UOKIK wynika, że do łamania przepisów dochodzi na małych stacjach, nienależących do sieci i koncernów paliwowych. Wśród stacji, na których wykryto nieprawidłowości nie znalazła się żadna sieciowa, a tylko jedna patronacka Grupy Lotos.

Piotr Włodarczyk, dyrektor operacyjny sieci stacji Grupy Lotos zapewnia dziennikarzy "GP", że nie było żadnego zagrożenia dla klientów. "Naruszenie normy wynikało z tego, że w zbiornikach znajdowało się paliwo zimowe o innej specyfikacji" - mówi Włodarczyk.

Najwięcej nieprawidłowości wykryto w województwach: zachodniopomorskim (7 na 77 kontroli), w lubelskim (3 na 36) i mazowieckim (6 na 87). Najlepsza sytuacja jest w województwach łódzkim, opolskim i świętokrzyski, gdzie nie zanotowano naruszenia norm jakości paliw.

Benzyna złej jakości może spowodować uszkodzenia elementów, rdzewienie i nadmierne zużycie silnika. Z kolei olej napędowy może wpływać na większe zużycie paliwa, głośniejszą pracę silnika oraz skraca jego żywotność.

Według obowiązujących przepisów za wprowadzanie do obrotu paliw niespełniających norm grozi grzywna nawet do 1 mln zł lub kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Gazeta Prawna
Źródło: cafemirenium.kylos.pl/viewtopic.php?t=4780Temat: : Stanisław Kogut news
Kogutowe inicjatywy:

pociąg papieski Cytat: Zdaniem zaangażowanego w to przedsięwzięcie sądeckiego senatora Stanisława Koguta, do połowy maja spółka Polskie Linie Kolejowe ma dokonać modernizacji trasy kolejowej z Krakowa do Wadowic. Szynobus rozwija prędkość nawet do 120 km na godzinę, ale na tej żelaznej drodze jeździłby z szybkością ok. 80 km.

- Cieszę się, że papieski pociąg jest budowany w sądeckiej firmie - dodaje senator. - Wierzymy, że w maju podczas wizyty w Krakowie poświęci go Benedykt XVI i po cichu marzymy, aby Ojciec Święty przejechał nim do Wadowic. Niedawno wyszedłem z inicjatywą, by ten szynobus, który będzie kosztował ok. 6 mln zł, został sfinansowany w ramach zbiórki narodowej kolejarzy.

- Musimy wystąpić o zgodę na kwestę do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Przedsięwzięciem będzie się zajmowała spółka Przewozy Regionalne. W październiku będziemy chcieli uruchomić drugi pociąg do Zakopanego, do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej - dodaje Stanisław Kogut.
połączenie stacji Kraków Główny z lotniskiem Balice Cytat: "Chodziło o to, żeby ułatwić pielgrzymom chcącym pożegnać papieża na lotnisku dotarcie do Balic" - mówi senator PiS, który zaangażował się w zdobywanie środków na tę inwestycję, Stanisław Kogut.

Jak pisze "Dziennik" sprawa jest o tyle bulwersująca, że wyremontowana trasa niedługo - na czas modernizacji - i tak może zostać zamknięta, a przy tym scenariuszu pośpiech przy jej oddawaniu niczemu nie służył. "Zrobiono to, by władze kolei, lotniska i samorządu mogły z okazji papieskiej pielgrzymki odtrąbić sukces" - komentuje informator gazety budżet państwa na 2007r. Cytat: Stanisław Kogut (PiS) chce z kolei dofinansować PKP Polskie Linie Kolejowe dodatkowymi 15 mln zł, dokonując przesunięć w środkach Ministerstwa Transportu. niedoszła wizyta premiera Kaczyńskiego w Kuwejcie Cytat: Wizyta jest przygotowywana przez MSZ na marzec. Program przewiduje podpisanie memorandów o współpracy lub nawet już ostatecznych umów gospodarczych z lokalnymi firmami. Oczekujemy, że jeden z kontraktów — na długoterminowe dostawy ropy naftowej — podpisze Grupa Lotos — informuje Stanisław Kogut, senator Prawa i Sprawiedliwości, szef polsko-kuwejckiej grupy parlamentarnej. naftowy strumień kapitałowy do polskich stoczni Cytat: Prasa z Wybrzeża powołuje się też na senatora Stanisława Koguta, przewodniczącego polsko-kuwejckiej grupy parlamentarnej, który poinformował, iż narodowy bank Kuwejtu myśli o wejściu w finansowanie polskich stoczni. Jednak rozmowy są dopiero na etapie wstępnym lustracja w rzemiośle Cytat: Senatorowie PiS: Marek Waszkowiak, Jerzy Szmit oraz Stanisław Kogut chcą, by obowiązek złożenia oświadczenia lustracyjnego objął członków władz Związku Rzemiosła Polskiego, izb rzemieślniczych, Krajowej Izby Gospodarczej, izb gospodarczych oraz organizacji pracodawców i przedsiębiorców. W środę na posiedzeniu senackiej Komisji Gospodarki Narodowej złożyli w tej sprawie poprawki do ustawy lustracyjnej. drogi i kolej na Podhalu Cytat: W piątek w Nowym Targu odbyło się spotkanie w sprawie modernizacji i rozwoju sieci drogowej oraz kolejowej na Podhalu. Inicjatorem dyskusji był senator PiS - Stanisław Kogut. Cytuję za naszą ulubioną gazetą "Puls Biznesu", która też posługuje się cytatami. Tak było, gdy rządził PiS. Dzisiaj "Puls Biznesu" alarmuje Cytat: 8 kwietnia pensje powinni dostać stoczniowcy z Gdyni, 10 kwietnia - ze Stoczni Szczecińskiej Nowej. Od czasu przejęcia władzy przez PO obie stocznie otrzymywały co dwa miesiące po blisko 100 mln zł pożyczek z Agencji Rozwoju Przemysłu na wynagrodzenia i inne rachunki. Kolejne dwa miesiące mijają, a skarb nie pali się jednak do finansowania kolejnych stoczniowych wypłat - czytamy w dzienniku. Kogut został zawieszony w obowiązkach członka PiS a pociąg papieski odstawiono na bocznicę.
Źródło: infokolej.pl/viewtopic.php?t=2586
 
Copyright 2006 MySite. Designed by Web Page Templates