łodzie wędkarskie plany budowy

Pokrewne
 
mój_pamiętnik_dzienny.

Temat: pomost (kładka) wędkarska
Witam !

Dziękuję za dotychczasowe posty.
Odnośnie pozwolenia na budowę to nie jest ono potrzebne ,
załączam odnośny przepis z ustawy Prawo budowlane :

Art. 29. (73) 1. Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa:
16) pomostów o długości całkowitej do 25 m i wysokości, liczonej od korony pomostu do dna akwenu, do 2,50 m, służących do:
a) cumowania niewielkich jednostek pływających, jak łodzie, kajaki, jachty,
B) uprawiania wędkarstwa,
c) rekreacji.


proszę o podanie z jakiego drewa budować , podkłady kolejowe na pale są za krótkie . Może ktoś ma szkic ,plan takiego pomostu.

Pozdrawiam.
Źródło: splawik.com.pl/index.php?showtopic=3993Temat: pomost (kładka) wędkarska

Witam !

Dziękuję za dotychczasowe posty.
Odnośnie pozwolenia na budowę to nie jest ono potrzebne ,
załączam odnośny przepis z ustawy Prawo budowlane :

Art. 29. (73) 1. Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa:
16) pomostów o długości całkowitej do 25 m i wysokości, liczonej od korony pomostu do dna akwenu, do 2,50 m, służących do:
a) cumowania niewielkich jednostek pływających, jak łodzie, kajaki, jachty,
B) uprawiania wędkarstwa,
c) rekreacji.


proszę o podanie z jakiego drewa budować , podkłady kolejowe na pale są za krótkie . Może ktoś ma szkic ,plan takiego pomostu.

Pozdrawiam.


Nie wymaga pozwolenia, ale wymaga zgłoszenia. A skoro tak, to jeszcze oświadczenie o prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane wraz z powołaniem się na konkretny akt prawny ustanawiający takie prawo i oświadczeniem o świadomości odpowiedzialności karnej za podanie nieprawdziwych informacji.
Jeżeli są budowle, albo tzw. szczególny sposób korzystania z wód, to dojdą uzgodnienia, a może i pozwolenie wodnoprawne
Źródło: splawik.com.pl/index.php?showtopic=3993


Temat: Zróbmy sami łódkę wiosłową
witam pod tym linkiem jest opisane jak zbudowac jacht a nie łódź wiosłową POZDRAWIAM
ps.postaram sie poszukać bo miałem gdzieś rozrysowany plan budowy łodzi wędkarskiej płaskodennej ze sklejki - naprawde ciekawy
Źródło: splawik.com.pl/index.php?showtopic=374


Temat: Czy jest możliwość zabudowy drugiej strony Regalicy ?

Przed wojną druga strona nabrzeża przy moście była wykorzystana przez rybaków teraz
można by tam zrobić np. przystań żegłarską z wypożyczalnią sprzętu pływającego dla turystów którzy chcieliby np. popływać na kanałach Międzyodrza, szkółkę wędkarską dla początkujących. Mogłaby powstać mała gastronomia. Po takim spacerku z rodziną,
smażona rybka, szaszłyk, kiełbaska czy kufel zimnego piwa , wieczorem dyskoteka tak jak
kiedyś na grzybku. Ciekawe czy to możliwe do realizacji.


Na pytanie czy jest możliwość zabudowy - twierdze że możliwośc ta jest mocno ograniczona.
Przed wojna żadnej zabudowy tam nie było. Przystań owszem ale po prostu stały tam łódki.
Międzyodrze zbudowane jest z torfów o bardzo wysokim poziomie wód gruntowych. Geotechniczne waruki posadowienia budynków beznadziejne , oczywiście sporym nakładem do pokonania.
Kolejna sprawa to pozwolenie na budowę. Otóż należało by sporzadzić miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, kóry musi być zgodny ze studium uwarukowań i kierunków itd. (a więc i studium należy zmienić , bo teraz na tych terenach przewiduje co innego). Plan i studium należy uzgodnić m.in. z Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej i z Zarządem meliroacji i urządzeń wodnych. A jako że sa to tereny narażone na powódź ( i systematycznie zalewane) o taką zgode będzie trudno.
Kolejna sprawa (może prozaiczna) jest natury organizacyjnej. Teren na południe od mostu i drogi do przejścia, należy do gminy Widuchowa ,a po drugiej stronie do gminy Gryfino. Plamny i studia muszą być uchwalane przez rady tych gmin. Ewentualne podatki ( terenu na południe od drogi) trafiały by do gminy Widuchowa !
No uzbrojenie terenu. To duzy problem, gastronomia wymaga : wody , pradu (gaz może być z butli), jeżeli dostarczy się wode trzeba odebrać ścieki.
Wodę można by jakoś podprowadzić (pod mostem np. choć to niełatwe), prąd - wymagło by chyba budowy nowej stacji transformatorowej 15/0,4 kV. A ścieki ? kanalizacja odpada - przepompownia tłoczenie przez Regalice itd. ) Tzw. Szambo - w tych torfach to nienajlepszy pomysł.
Co do dyskoteki .... to w parku krajobrazowym to pomysł delikatnie mówiąć nieco kontrowersyjny. Jak wspomniał pan o "grzybku" to może lepiej go wyremontować niz szukać nowych trenów i za pare lat porzucić. Faktycznie wystarczy spojrzeć na drugi brzeg Regalicy i zobaczy się że na tego typu inwestycje jest sporo miejsca.
pozdrawiam
Źródło: gryfino.info/viewtopic.php?t=543


Temat: ZAHIR b
m/s ZAHIR b


O NAS:
Armatorem łodzi ZAHIR B jestem ja, czyli Roman Lewandowski. Jestem zdeklarowanym fiksatem wędkarskim i to nie tylko morskim. Całe moje życie jest związane z wędkarstwem. Poławiam głównie na spinning na Wiśle, Żarnowcu i pstrągowych rzekach Pomorza. Aktualnie jestem emerytem, ale myśl o prowadzeniu takiej działalności zakołatała mi w głowie już pięć lat temu. Aby mój plan zrealizować (przyśpieszyć i pozyskać środki na budowę łodzi) poleciałem dwa razy na misje do Iraku, gdzie byłem naczelnym strażakiem na III i IX zmianie. No i tyle…. Teraz jestem emerytem wojskowym i pozostało już tylko pływanie i łowienie.

OGÓLNE:
Wszystkich starych wędkarzy i nowicjuszy chcących zapoznać się z morskim wędkarstwem zapraszamy na wędkarskie rejsy łodzią motorową ZAHIR B po Zatoce Gdańskiej i Morzu Bałtyckim.

Koncentrujemy się głównie na połowach dorszy na pilkery i różne przynęty naturalne (szproty, śledzie tobiasze). Ponadto organizujemy rejsy na połowy belony śledzi w Zatoce Puckiej. Hel z racji swego położenia geograficznego jest miejscem oddalonym, do którego niestety trzeba dojechać. Z drugiej strony to miasteczko otoczone jest z trzech stron wodą. I to jest największy plus, na łowisko nie płynie się godzinami jak we Władysławowie czy Łebie.

Najbliższe łowiska dorszowe i śledziowe są położone już w odległości ok. jednego kabla (185m) od portu, wiec czas płynięcia jest minimalny. Hel ma też inną zaletę, a mianowicie Zatoka wokół półwyspu usiana jest wrakami, w których zatrzymują się największe okazy dorsza, które to są celem wypraw wędkarskich.

ZAHIR B jest łodzią motorową wyposażoną w zmarynizowany ok. 100konny silnik Citroena. Prędkość marszowa do 10 węzłów (mil morskich na godzinę) w zalezności od stanu morza. Wyposażony jest w WC chemiczne oraz w wygodne ławki do siedzenia, oraz zadaszenie połowy pokładu (skuteczna ochrona przed słońcem albo przed opadami). Łódź ponadto wyposażona jest w środki sygnalizacji i sprzęt ratowniczy.połów dorsza na Helu

Łódź posiada Certyfikat CE, a w zakresie bezpieczeństwa żeglugi poddawana jest inspekcjom przez inspektorów IBŻ GUM. Ponadto łódź wyposażona jest w sprzęt nawigacyjny (który umożliwia znalezienie pozycji w morzu z dokładnością do 2m) i echosondy.

Nasza oferta skierowana jest do osób indywidualnych, jak i koleżeńskich grupek wędkarskich. Ceny podlegają negocjacjom, a stali klienci mają rabat. Nieodpłatnie serwujemy kawę i herbatę (niestety tylko z termosu). Nowicjuszom udzielamy pożytecznych rad odnośnie techniki połowu i obsługi sprzętu wędkarskiego. Sprzęt wypożyczamy nieodpłatnie. Klient pokrywa tylko koszt urwanych przynęt (około 15 zł/szt.) i zniszczonych zestawów (wędzisko, kołowrotek, plecionka).

POŁÓW DORSZA:
Do połowu dorsza używam wędzisk o długości w zakresie 2,1m – 2,7m max. Czy to będzie węgiel, kompozyt, czy szkło zależy od indywidualnych preferencji i zasobności portfela. multiplikator morski Kołowrotki morskie czyli w wielkościach od 5000 w górę lub multiplikatory morskie. Zakres głębokości połowu (20m – 80m) eliminuje z użycia żyłkę (ale nie całkiem, wykonuje się z niej zestawy z przywieszkami), należy używać linek kompozytowych popularnie zwanych plecionkami. Będąc przy plecionkach mała dygresja: Najlepiej używać markowych np. Power Pro, a moc dobierać do techniki i miejsca i warunków połowu. Ja używam linki w zakresie 20funtów do 85 funtów wytrzymałości. Technik skutecznych jest tyle ile wędkarzy świadomie poławia dorsze.

Połów na przynęty sztuczne – łowienie w pionie z dryfującej łodzi na pikery i przywieszki. multiplikator morski Jakie pilkery są najbardziej skuteczne i jak je dobierać? Najbardziej skuteczne są te, które utrzymują się w strefie dna. Rzadko łowimy dorsze w toni, aczkolwiek zdarzają też się takie sytuacje i jest to najwyższa szkoła jazdy w tym zakresie. Wzorów pilkerów jest mnóstwo, ale ja najczęściej używam: tobiasze, bory oraz parasolki. Przywieszki wg mnie najskuteczniejsze, to te w kolorze czerwieni japońskiej. Czy to będą twistery, czy ośmiorniczki - octopus, czy jeszcze jakieś inne raczki to wg mojego subiektywnego skromnego zdania ma znaczenie drugorzędne. A co do samej techniki łowienia to już opowiem w czasie wspólnego rejsu. Drugim sposobem jest połów na naturalne przynęty, które wymieniłem wyżej. Zestawy do połowu zabezpieczam na łodzi, ale można samemu wiązać albo kupować w sklepach wędkarskich. Jako, że tej techniki używam głównie na wrakach pilker zastępuję ołowianym ciężarem 150-500g, a jeszcze częściej zardzewiałym prętem (ojciec mojego kolegi mówi, że na zbrojone lepiej biorą ). Wędkarze, którzy chcą poławiać na wrakach na pilkery muszą zmienić dolne kółka łącznikowe w tychże. Trzeba tak dobrać kółko by nie tracić dużych ryb a w przypadku zaczepu na wraku zostawić tylko kotwiczkę, w ten sposób minimalizuje się koszty wyjazdu.

KONTAKT:
Kontakt z nami:

Rejsy Wędkarskie "DORSZ"
Roman Lewandowski
ul. Leśna 7b/1
84-150 Hel
NIP: 587-124-50-26, Regon: 220757075
tel. 504 062 948
e-mail: info@zahirb-dorsze.pl
e-mail: emekeman@poczta.onet.pl
STRONA INTERNETOWA: www.zahirb-dorsze.pl dnia , w całości zmieniany 1 raz
Źródło: kutry.fora.pl/a/a,150.html


Temat: Bissel-dyskusja nad systemem
Poprawki i uwagi do systemu umiejętności:
(zaznaczam, że nie czytałem komentarzy, nie miałem czasu)
-Czy maksimum rang określa coś innego niż arbitralne określenie MG?
-Dlaczego umiejętności są tak rozdrobnione?
-Trzeba zwrócić uwagę, żeby atrybuty, na których opierają się umiejętności były odpowiednio (tzn. równomiernie) rozłożone. Nie może być tak, żeby większość była oparta np. na Mądrości.
-Jeśli w jakiejś umiejętności nie pasuje jeden atrybut to można dać zależność kombinowaną np. Ars Amandi na Bd/Ch
- Alchemia [MD], dlaczego nie jest oparta na Int?
- Ars Amandi [INT], dlaczego nie jest oparta na Cha lub Bd?
- Bajarstwo [CH], czy nie dałoby się tego nazwać np. retoryką?
- Bibliotekoznawstwo [MD], powinno być oparte na Int.
- Bieganie [BD], czy to oznacza, że rezygnujemy z liczbowego określenia ilości postaci.
- Czytanie i pisanie – zbędne, powinno się zawierać w znajomości języka.
- Czytanie z warg [INT], zbyt wyspecjalizowane jak na skilla (w DnD 3.5 to podpada pod Spot)
- Dźwiganie ciężarów [SF], to jest śmieszna umiejętność, ale z powodu pewnego nosatego tragarza-najemnika byłbym skłonny ją zatrzymać.
- Etykieta [MD], można by spokojnie oprzeć na Int/Md.
- Fałszowanie [ZR], a dlaczego nie ma to oparcia w Int? Nie ma szans, żeby idiota mógł podrobić jakikolwiek dokument.
- Geologia/Górnictwo [MD] – OK.
- Gotowanie [MD] – OK., ale kto tego będzie używał?
- Gra na..............[ZR], dlaczego to się nie nazywa Występy i dlaczego jest oparte na Zr zamiast Cha?
- Heraldyka [MD], dlaczego to jest oparte na mądrości?
- Hodowla [MD], nie widzę zbytniej przydatności tej umiejętności.
- Jazda konna [ZR], a co z innymi wierzchowcami?
- Koncentracja [INT], dlaczego to nie jest oparte na Budowie?
- Kowalstwo [MD] – brzmi dobrze.
- Kradzież kieszonkowa [ZR] – brak zastrzeżeń.
- Kupczenie [INT] – to się powinno nazywać Kupiectwo / Ekonomika
- Legendoznawstwo [MD] – czyli Bardic Knowledge dostępny wszystkim? Takie było założenie?
- Liczenie [INT], liczą dzieci w podstawówce. Powinno się nazywać matematyka.
- Modlitwy [MD] – nie mam zdania.
- Nurkowanie [BD] – zbędne, połączyć z pływaniem
- Obyczaje lokalne [MD] - widać tu pewien, jakby to powiedzieli Anglicy, overlaping z Etykietą.
- Okultyzm [MD] – trudno powiedzieć na jakim sillu to należy oprzeć,
- Perswazja [CH] – dziwna zmiana trendu rozbijania umiejętności, gdyż Perswazja zawiera w sobie Dyplomację i zastraszanie
- Pierwsza pomoc [INT] – skoro jest pierwsza pomoc, to czemu nie ma drugiej pomocy, czyli Medycyny?
- Pilotowanie łodzi [INT] – zbędne, połączyć z żeglowaniem/nawigacją.
- Pływanie [SF] – dobrze.
- Polowanie [INT] – oparcie tej zdolności na Int jest totalnie nielogiczne. Md jest znacznie lepszym wyborem.
- Powożenie [ZR] – Gdyby nie ten bat byłoby całkowicie zbędne, a tak jest tylko nieprzydatne.
- Prawo [MD] – Tak jak mówiłem wcześniej. To powinni być oparte na Int.
• Przeszukiwanie [INT] - Dobrze, ale warto dodać do tego analizę śladów detektywistycznych.
• Przetrwanie [INT] – MD!, a poza tym można by do tego włączyć polowanie.
• Religioznawstwo [MD] – Można zamienić na Religioznawstwo/Filozofia/Teologia.
• Rolnictwo [MD] – Powinno być rolnictwo/ogrodnictwo.
• Rybołówstwo [MD] –Nie wiem jak popularne jest wędkarstwo wśród bohaterów, ale w moim odczuciu ta umiejętność będzie wybierana praktycznie tylko przez NPC.
• Rzemiosło...... [MD] – OK.
• Skakanie [ZR] – OK.
• Skradanie [ZR] – OK.
• Spostrzegawczość [INT] – Koniecznie oprzeć na Mądrości.
• Sztuka...... [ZR lub INT]] – Zr i Int.
• Szulerstwo [(ZR+INT)/2] – OK.
• Śpiew [CH] – OK., ale można dołączyć do występów.
• Torturowanie [INT] – Powyżej 18 lat, tak samo jak Ars Amandi.
• Tresura [CH] – Oprzeć na MD, może nawet połączyć z Hodowlą.
• Tropienie [INT] – OK, tylko znów pokutuje ta mądrość.
• Urządzenia mechaniczne [MD] – Skrócić nazwę do mechanizmy i doprecyzować w jakim stopniu dotyczy zamków i pułapek, no i oprzeć na Int.
• Uzdrawianie [MD] – aha, więc to tutaj ukryła się Medycyna/Psychiatria.
• Używanie liny [ZR] – Przemianować na Wyzwalanie się lub zupełnie skasować.
• Wiara [MD] – I ta umiejętność będzie miała taką samą maks rangę jak inne? Nielogiczne.
• Wspinaczka [ZR] – OK.
• Wycenianie [(MD+INT)/2] – Nie mam zdania.
• Wytrwałość [BD] – OK.
• Zaklęcia szkoły …………..[MD] – Czy teraz to się nie nazywa Dziedzina?
• Zdolności przywódcze [CH] – OK., tego mi brakowało w oryginalnym D&D.
• Zielarstwo [MD] – OK.
• Zimna krew [INT] – To powinien być odpowiednik siły woli, czyli oparty na Md/Cha.
• Żeglarstwo [MD] – Wygląda dobrze, ale nie ma wspomnienia o nawigacji.
• Brakuje umiejętności np. Historia, Wiedza o Planach itp.


Moje ogólne wrażenie jest takie, że pojmowanie Intelektu i Mądrości jest tu nieco inne niż normalnie się to przyjmuje:
Intelekt – jest to wiedza nabyta, wyuczona, pamięciowa, wraz z możliwością jej katalogowania, segregowania, rozwijania i wykorzystywania, szczególnie w przypadku analizy faktów
Mądrość – jest to wiedza wrodzona, intuicyjna, bądź oparta na doświadczeniu mądrości życiowej. Jest ważna w kojarzeniu faktów, ale jest to zupełnie coś innego od wiedzy encyklopedycznej.

Nie mam dziś więcej czasu, więc na tym zakończę analizę.
Źródło: bissel.pl/viewtopic.php?t=130
 
Copyright 2006 MySite. Designed by Web Page Templates